6 Şubat 2015 Cuma

Araç Takip Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ülkemizde artmakta olan trafik sorunu için zamandan ve yakıttan tasarruf sağlamak adına düşünülmüş araç takip sistemleri artık en gelişmiş ve kapsamlı GPRS/GPS tabanlı araç güvenlik ve izleme sistemidir.

Araçların internet üzerinden takibinin mümkün olduğu mobil destekli bu yazılımlar sayesinde, elde edilen bilgilerin depolanıp raporlanabilmesini sağlayan bu sistem, en küçük işletmeden, en büyük işletmeye kadar tercih edilir ve kullanıcısına bir çok avantaj sağlar.

Araçların sayısal raporları ve takipleri yalnızca mobil destekli değildir. İnternet erişiminin yapılabildiği herhangi bir cihaz, tablet ya da bilgisayardan da kolay bir şekilde kullanıcı ara yüzü sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tasarruf ve Güvenlik Arttırıcı Özellikler

Araç takip sistemi önceli olarak rota planlaması yaptığından, açarların nereye ne zaman varacağını sistem üzerinde kaydettiğinden büyük ölçüde yakıt ve zaman tasarrufu yapılmasını sağlar.

Yakıt tüketimi planlaması da yapabileceğiniz araç takip sistemleri sayesinde, araçların hızlarını, yaptıkları km gibi verileri kontrol edebilir bu bilgiler doğrultusunda raporunuzu değerlendirebilirsiniz.

Acil durumlarda, acil çağrı butonu ile sisteme belirtilmiş cep telefonlarına acil çağrı mesajı göndererek soygun, gasp, doğal afet gibi durumlarda zararı ve riski en aza indirebilirsiniz.

Aracınızda değilken, park edilen aracınızda oluşan çalınma, çekilme gibi durumları nasıl kullanıldığı bilgisiyle birlikte acil durum mesajı olarak SMS ile anında öğrenebilir, mağduriyet durumlarını en aza indirebilirsiniz.

Aracınızdan üst düzeyde verim almanızı sağlayan araç takip sistemleri arasında en hızlı ve güvenilir olanı Türkiye’nin ilk yerli navigasyon üreticisi Piranha, online olarak http://piranha.com.tr/arac-takip/ adresinde de hizmet vermektedir.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...