16 Nisan 2015 Perşembe

Halı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Halıların kalitesini belirleyen unsurların arasında yumuşaklığı, aşınmaya karşı dayanıklılığı ve kullanılan dokuların çeşidi yer almaktadır. Halı modelleri söz konusu olduğu zaman en önemli özellik her zaman kolay temizlenebilir olması ve kiri tutmamasıdır. Bu özellik olefin adı verilen halı elyaflarında yer almaktadır. Leke, küf, toz ve neme karşı dayanıklı olması sebebiyle iç ve dış tüm mekanlarda sıklıkla kullanılır. Elyaflar daha sonralarında boyanmazlar ve lif üretim aşamasında boyanırlar.
Halınızı satın alırken mobilyalarınız ve duvar renkleriniz ile uyumlu olması da önemlidir. Duvar renkleriniz ve mobilyalarınızın rengi mekanınızı daha geniş gösterebilecek özelliğe sahiptir. Parça halı modelleri kullanmak istiyorsanız daha çok açık renklere yönelmelisiniz. Koyu renkli parça halılar mekanlarınızı daha dar gösterecektir.
Mobilya ve Halı Uyumu Nasıl Olmalı?
Mobilyalarınız ağırlıklı olarak düz modellerden oluşuyor ise halı seçiminizi desenli halılardan yana yapmalısınız. Desenli halılar ile düz tasarıma sahip mobilyaların uyumu birbiriyle kusursuz şekilde olmaktadır. Ayrıca deseni mobilyalar arasında kaybetmemek için de camlı sehpalardan yararlanabilirsiniz. Camlı mobilyaların mekanlarınızı daha geniş ve ferah gösterme özelliğine sahip olduğunu da unutmamalısınız.
Desen seçiminiz ise mekanınız aşırı geniş değil ise ufak desenlerden oluşmalıdır. Aşırı büyük desene sahip halıları küçük mekanlara uygularsanız, mekanınızın boğucu bir görünüme sahip olmasını sağlarsınız.
Halı modellerine göz atmak ve birbirinden kaliteli, modern halılara sahip olmak istiyorsanız http://www.englishhome.com.tr/hali-kilim/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...