19 Aralık 2015 Cumartesi

Apple iPhone 6S ile Gelen Yenilikler Nelerdir?


Yepyeni bir modelde Apple’ın ürünü olan iPhone 6S ile birlikte merak edilen konulardan biri, iPhone 6S ile birlikte gelen yenilikler oluyor. Türkiye’de de satışa 3099 TL ile başlangıç fiyatı belirlenerek başlayan iPhone 6S’te neler olup olmadığına dair tüm bilgiler birçok teknoloji haberleri yayını yapan sitelerde yer verilirken çok merak edilmeye şimdiden başlandı.
En büyük özelliği 3D Touch özelliğiyle çıkartılan iPhone 6S, bir önce ki model olan iPhone 6 ile eş değerde bir tasarıma sahiptir, çok göze çarpmayan bir kalınlık dışında fark bulunmuyor. Bunun nedeni ise, tahminlere göre 3D Toucn teknolojisinden kaynaklı olduğu belirtiliyor.
iPhone 6S Donanım Özellikleri Nedir?
Çift çekirdekli bir Apple A9 işlemcisine sahip bu cihazın hızı 1.84 GHz’dir. Grafik birimi olarak dikkat çeken birim ise PowerVR GT7600 şeklindedir. Ve bu telefonda ki yenilik ise, grafik işlemcisinin 4’ten 6 çekirdekli yapıya yükseltilmiş olmasıdır. iPhone 6S’de ki donanım özelliklerinden göze çarpanlar arasında ki bir diğer özellik ise, 2GB RAM oranına sahip olmasıdır.
Kamera özelliğinde ise 12 Megapiksel çözünürlükte kamera özelliğini sunan iPhone 6S ile 4K video kaydı da yapılabilecek!
iPhone 6S’te 3D Touch Teknolojisi
3D Touch özelliği, en başta Macbook ve Apple Watch ile gelen özelliklerdi. Daha sonrasında telefon modeli olarak iPhone 6S ile birlikte gelen ve teknoloji haberleri arasında yer bulan bu teknoloji özelliği, Apple ürünleri meraklılarını iPhone 6s’e daha da merakla bakmalarını sağladı.
Teknolojiyi yakından takip edeceklerin sitesi olan http://www.scroll.com.tr sitesinde, Apple dışında da birçok güncel teknoloji haberine ulaşabilir ve dilediğiniz her zaman teknolojiyi yakından takip edebilirsiniz.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...