18 Aralık 2015 Cuma

Ginkgo Biloba Nedir?
Yaşadığımız doğa aslında her bir tarafı mucizeler ve güzellikler ile dolu olan bir doğadır. Ginkgo biloba ağaçları ise bu mucizeler ve güzellikler arasında yer alanlardan sadece bir tanesidir. Dünyanın en eski ağacı olarak adlandırılan bu ağaçlar 1000 yaşına kadar yaşayabilen ağaçlardır. Çin’de yer alan bazı tapınak bölgelerindeki ağaçların yaşlarının 1500 olduğu bile düşünülüyor.

Mabet ağacı olarak nitelendirilen bu özel ağaç türü 40 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Hiroşima şehrine atılan atom bombasının düştüğü noktanın 2 KM uzaklığında 6 tane ginkgo biloba ağacının ise bu saldırıdan kurtulabilmesine mucize gözü ile bakılıyor.
Ginkgo Biloba Faydaları Nelerdir?
Mucize Ginkgo ağacı aynı zamanda besin takviyesi olarak da kullanılabilmektedir. Yapraklarından elde edilen besin takviyeleri 40 farklı içeriği sağlar. Etkili maddelr ise bitki kökenli antioksidanlar, terpenoidler ve flavanoidlerdir. Antioksidan özellikli yapraklar kalp ve damar hastalıklarına etkili koruma sağlayabilmektedir.
Damarlarınızın genişlemesini ve damar tıkanıklığını önleyebilmesi özellikleri ile ön plana çıkan Ginkgo Biloba ağaçları kaygı bozukluğu gibi psikolojik sıkıntılara da iyi gelebilmektedir.
Zihinsel açıdan pek çok farklı yararı bulunan Ginkgo, Alzheimer ve bunama gibi hastalıkların tedavisinde olumlu etkilere sahiptir.
Ginkgo Biloba yaprağından üretilen ve tablet formunda besin takviyesi şeklinde satılan ürünlere güvenilir ve uygun fiyatlı olarak ulaşmak istiyorsanız internet üzerinde alışveriş yapabileceğiniz http://www.gnc.com.tr/GINKGO-BILOBA_4202.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...