19 Aralık 2015 Cumartesi

Protein Desteği Nasıl Kullanılır?
Vücudun ihtiyaç duyduğu temel maddelerden biri olan protein, vücudumuzun temel yapıtaşlarından biridir. Hücrelerin oluşumundan DNA'nın fiziksel yapısına, kas oluşumu ve dokusal bütünlüğün korunmasına varana kadar çok kritik pek çok görevi vardır. Spor yaparken vücut hızlı bir şekilde yorulan vücudun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de muscletech gibi protein desteklerinin spor diyetine eklenmesi önemlidir.
Protein Tozu Ne İşe Yarar?
Hasarlı dokuların iyileştirilmesi, kas dokusunun güçlenmesi ve oluşturulması, yorgun düşmüş kas dokularını eski haline getirmek için bazen destekleyici ürün olarak protein tozu kullanılır. Genel olarak vücudu dinç tutmak için enerji sağlayan destekleyici bir üründür. Sporcuların antrenmana başlamadan önce veya antrenmandan 15-45 dakika sonraki süreç aralığında kullanması durumunda vücudun ihtiyacını karşılamaya yetecektir.
Emilim hızlarına göre sınıflandırılırlar. Konsantre, izole ve hidrolize olarak 3 sınıfta incelendikleri gibi, hayvansal ve bitkisel kaynaklardan hazırlanması da bir sınıflanma şeklidir. Whey ve casein gibi temel hayvansal olanların yanı sıra, bitkisel olan ve özellikle laktoz intoleransı olan kişiler için kullanışlı olan izole whey ürünleri de piyasada mevcuttur.
Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Pek çok yeni başlayan sporcunun unuttuğu çok önemli bir ayrıntı protein tozlarının destek ürünü olduğudur. Bu yüzden bunlar öğün olarak değil, tamamlayıcı olarak tercih edilmelidir. Destek olarak alınan bu besinlerin önerilen ölçeklerinden uzaklaşmamak da dikkat edilmesi gereken başka bir konudur. Daha fazla almak kaybedilen kiloların ve kas dokusunun daha hızlı oluşmasına yardımcı olmayacaktır.
Muscletech markasının uzmanlar tarafından onaylanmış güvenilir ürünlerini bulabileceğiniz  http://www.gnc.com.tr/MUSCLETECH_br_31 adresinden, satış desteği ve ürünler hakkında detaylı açıklamalar bulabilirsiniz.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...