19 Aralık 2015 Cumartesi

Yeni Portatif Jeneratör ModelleriJeneratörler, çeşitli enerji türlerini elektrik enerjisine çevirerek hayat kurtarıcı bir rol oynayan araçlardır. Elektrik kesintilerinin sık sık yaşandığı ülkemizde jeneratör kullanarak uzun süre boyunca elektrik enerjisinden yararlanabilirsiniz. Büyük jeneratör modellerinin yanı sıra ayrıca dilerseniz küçük işletmeler ya da kamp yapılan alanlar için satın alabileceğiniz portatif jeneratör modellerini de kullanabilirsiniz.
Mekanik enerji, kimyasal enerji, ışık enerjisi ve ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirerek çalışan jeneratörlerin daha pek çok farklı modeli de bulunmaktadır.
Portatif Jeneratörler Nasıl Kullanılmalı?
Kısa sürecek olan organizasyonlarınızda kullanmanız için üretilmekte olan portatif jeneratörler, büyük boyutlu jeneratörler ile kıyaslandıkları zaman biraz daha kısa süreli enerji sağlamaları ile bilinirler. Ortalama olarak 5 saat kadar elektrik enerjisi elde edebileceğiniz bu tür jeneratörleri 5 saat kullandıktan sonra bir süre dinlendirmeniz gereklidir. Dinlendirmeden sürekli olarak portatif jeneratör kullanırsanız jeneratörünüzün motoruna zarar verebilirsiniz.
Ayrıca satın aldığınız zaman size verilmiş olan kullanım talimatları dışında cihazınıza bir işlem yaparsanız garanti dışı kalmasına yol açabilirsiniz. Motor yağı ile çalışan portatif jeneratör modellerine bu yağ çeşidi dışında yağ koyarak da çalıştırmamalısınız.
30 gün boyunca jeneratör ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız ve uzun süre boyunca cihazınız çalışmadan duracak ise mutlaka jeneratör içerisindeki yakıtı dışarıya çıkartmalısınız.
Portatif jeneratörler ve daha pek çok farklı jeneratör modellerine ulaşmak istiyorsanız http://www.ankamakina.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...