26 Şubat 2016 Cuma

Alyans Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Aşkı, sadakati ve bağlılığı temsil eden alyans, evliliğin en önemli sembolüdür. Çünkü çiftlerin evli oldukları sürece birbirlerine olan sevgi, saygı ve sadakatlerini sembolik anlamda bu yüzük gösterir. Dolayısıyla evlilik sözü verildikten sonra her zaman takılacak olan alyansın, hem gelin hem de damat adayının seveceği ve rahat edeceği bir modelde olması gerekir. Buna göre genelde nişandan itibaren kullanılacak olan alyans yüzüğü seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
Kullanışlı ve Kişinin Tarzını Yansıtıyor Olmalı
Alyans yüzük alışverişinde dikkat edilecek ilk kriter, yüzüklerin modelinin gelin ve damat adayına hitap ediyor olmasıdır. Yani normal hayatında hiç taşlı aksesuar kullanmayı sevmeyen bir kişinin, alyans olarak taşlı ve gösterişli modellerden uzak durması gerekir. Bunun yerine kenarları oval olan düz modeller ya da işlemeli ama daha spor bir tarza sahip olanlar seçilebilir.
Eğer çift istediği şekilde bir model bulamıyorsa, kendi isteklerine uygun bir modeli yaptırabilirler. Fakat özel sipariş üzerine yapılan yüzükler her zaman daha pahalıdır. Bunun dışında alınacak alyans yüzüğün günlük hayatta kişiyi zorlamaması gerekir. Örneğin; sivri köşeleri ve taşları olan bir yüzüğü takan kişi eğer el işçiliği gerektiren bir iş yapıyorsa, yüzük gün içerisinde zorlayıcı olabilir. Bu durumda daha sade modeller tercih edilmelidir. En önemlisi de yüzüğün tarzı çiftin özel beğenilerini yansıtmalıdır. Alyans modellerini detaylı incelemek isteyenler http://dugunmevsimi.com/alyans-ve-taki adresine göz atabilirler.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...