18 Mart 2017 Cumartesi

ÇÖLYAK HASTALIĞIÇölyak hastalığı  gluten adlı proteine karşı vücudun gösterdiği hassasiyettir. Ömür boyu süren hastalıkta, ince bağırsak glutene karşı kronik bir hassasiyet göstermektedir. Yaşamın ana kaynağı olan; buğday, arpa, çavdar gibi tahıllar gluten içermektedir.
Çölyak hastalığı olan kişiler glutenli yiyecekler tükettikleri zaman, bağırsak mukozası alerjiden dolayı tepki göstermektedir. Mukozanın gösterdiği bu tepki sonucunda bağırsakta ki villus çıkıntıları ve kıvrımları hasar görür zamanla azalır ve küçülürler. Bundan dolayı bağırsakta kısalma ve azalma meydana gelir. Bundan dolayı da vücuda alınan gıdalar emilemez bir hale gelir. Bu durumda beslenme yetersizliğine neden olur ve hastalık belirtileri ortaya çıkar. Glutenli gıdalar ile temas eden her şey ayrılmalıdır. Normalde kullanılan çatal, kaşık ve benzeri ürünler hiçbir şekilde çölyak hastası olan kişilerin gıdalarına dokundurulmamalıdır. Çok az miktarda ki gluten bile çölyak hastaların da büyük sorunlara neden olmaktadır.
https://www.dogaevinizde.com/ adresinden çölyak hastalarına özel glutensiz çok çeşitli ürün yelpazesini bulabilirsiniz. Büyük hassasiyetle çölyak hastaları için hazırlanmış her türlü ürüne kolaylık ile ulaşabileceğiniz en doğru adres.

Adsense

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...